Interwetten: Για το 3×3 η Μπάγερν Μονάχου

Για την τρίτη αγωνιστική της Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου υποδέχεται τη Μπάγερν Λεβερκούζεν (16:30) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Εκπληκτικό ξεκίνημα πραγματοποιεί στο φετινό πρωτάθλημα η Μπάγερν Μονάχου, μετρώντας δυο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Μετά το εντός 3-1 επί της Χόφενχαϊμ στην πρεμιέρα, η ομάδα του Νίκο Κόβατς φιλοξενήθηκε από τη Στουτγκάρδη, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει το διπλό, επικρατώντας με 0-3. Στο 37′ ο Γκορέτσκα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Λεβαντόφσκι στο 62′ να διπλασιάζει τα τέρματα της. Το τελικό 0-3 έγραψε στο 76ο λεπτό ο Μίλερ.

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Μπάγερ Λεβερκούζεν δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει ακόμη κάποιο βαθμό. Μετά το εκτός 2-0 από τη Γκλάντμπαχ στην πρεμιέρα, το σύνολο του Χέικο Χέρλιχ φιλοξένησε τη Βόλφσμπουργκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Αν και προηγήθηκε με το τέρμα του Μπέιλι στο 24′, το αυτογκόλ του Οζκάν στο 36′ έφερε το ματς στα ίσα, πριν οι “λύκοι” σκοράρουν δις στο ξεκίνημα της επανάληψης, για να φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.