Interwetten: Για μια θέση στα προημιτελικά Νιγηρία και Καμερούν

Η Νιγηρία αντιμετωπίζει το Καμερούν (19:00), για την φάση των “16” του Copa Africa, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα στη διοργάνωση υπέστη η Νιγηρία, μετά τις δυο νίκες που πανηγύρισε επί των Μπουρουντί (1-0) και Γουινέα (1-0). Στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων, αντιμετώπισε τη Μαδαγασκάρη, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω λίγο στο 13ο λεπτό, ενώ με το δεξίνημα του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Στα έξι τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε N/G και Under 2.5, φιλικά και επίσημα. Πήρε την πρόκριση ως καλύτερη δεύτερη από τον όμιλο της.

Αντιθέτως, το Καμερούν έμεινε αήττητο στη φάση των ομίλων, έχοντας απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων, αντιμετώπισε το Μπενίν, με το οποίο και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Παρέμεινε έτσι αήττητο για έβδομο διαδοχικό παιχνίδι, φιλικό και επίσημο, έχοντας απολογισμό τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Και στα τρία τελευτάια ματς του στη διοργάνωση, σημειώθηκε N/G. Πήρε την πρόκριση ως καλύτερο δεύτερο από τον όμιλο του, παρότι ισοβάθμισε στην κορυφή με τη Γκάνα.