Interwetten: Ικανή για τη ζημιά η Λιλ

Η Μονακό υποδέχεται τη Λιλ (21:00) για τη δεύτερη αγωνιστική της Ligue 1 και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Καλύτερο ξεκίνημα στη σεζόν δε θα μπορούσε να περιμένει η Μονακό. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ φιλοξενήθηκε από τη Ναντ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με σκορ 1-3, παρότι αγωνίστηκε με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Οι Ρόνι Λόπες (69′), Γιόβετιτς (80′) και Φαλκάο (83′) έδωσαν προβάδισμα τριών τερμάτων στην ομάδα τους, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν απλά για το τελικό αποτέλεσμα. Για να συμβεί όμως αυτό, χρειάστηκαν κάποιες αλλαγές στην ανάπαυλα.

Δυναμικά μπήκε στη σεζόν και η Λιλ. Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής, η ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ έπαιξε εντός έδρας με την Ρεν, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 43 λεπτά αγώνα, ισοφάρισε πριν από την ανάπαυλα, με τον Μοτιμπά. Στην επανάληψη, αγωνίστηκε ακόμη πιο επιθετικά και έφτασε στη νίκη, χάρη στα τέρματα των Πέπε (54′) και Μπαμπά (68′).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.