Interwetten: “Κλειδώνει” την πρωτιά με νίκη η Κολομβία

Η Κολομβία αντιμετωπίζει το Κατάρ (00:30), για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Copa America, με την Interwetten να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ξεκίνημα με νίκη για την Κολομβία στο φετινό Copa America. Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων, αντιμετώπισε την Αργεντινή, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-2. Ο Ρότζερ Μαρτίνες στο 71′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Ντουβάν Σαπάρα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο 86ο λεπτό. Έχει τον πρώτο λόγο για την κατάληψη της πρώτης θέσης, την οποία θα εξασφαλίσει εάν επικρατήσει του Κατάρ, απόψε. Στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε 2-3 Goals.

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε από την πλευρά του, το Κατάρ. Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων, αντιμετώπισε την Παραγουάη, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλο 2-2. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (πεν. 4′, 56′), εν τέλει κατάφερε να μειώσει αρχικά με τον Αλμοέζ Αλί στο 68′ και να φέρει το ματς στα ίσα με το αυτογκόλ του Ρόχας στο 77ο λεπτό. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία του παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε Over 2.5.