Interwetten: Ξεκάθαρο φαβορί η Γερμανία

Η Γερμανία υποδέχεται την Εσθονία (21:45), για την τέταρτη αγωνιστική στα προκριματικά του Euro 2020, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στα προκριματικά πανηγύρισε η Γερμανία, μετά και από εκείνη επί της Ολλανδίας (2-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιόακιμ Λεβ φιλοξενήθηκε από τη Λευκορωσία, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Ο Σανέ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 12′, με τον Ρόις να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 62ο λεπτό. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε G/G.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Εσθονία γνώρισε τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια για τα προκριματικά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρτιν Ράιμ υποδέχθηκε τη Βόρεια Ιρλανδία, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Μπορεί να προηγήθηκε με τον Βασίλιεφ στο 25′, δέχθηκε όμως δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά (77′, 80′), για να γνωρίσει την ήττα. Είχε προηγηθεί εκείνη και πάλι με αντίπαλους τους Βορειοϊρλανδούς, εκτός έδρας, με 2-0. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε N/G και Under 2.5.