Interwetten: Με G/G τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της Μίντλεσμπρο

Για την 32η αγωνιστική της Championship, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ υποδέχεται τη Μίντλεσμπρο (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Κρις Γουάιλντερ φιλοξενήθηκε από την Άστον Βίλα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 3-3. Με τρία προσωπικά του τέρματα (11′, 53′, 62′), ο Σαρπ έδωσε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να της χαρίσει και τη νίκη, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στα τελευταία λεπτά. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 55 συνολικά και βρίσκεται στην τρίτη θέση, ούσα στο -5 από την πρωτοπόρο Νόριτς. Εννέα νίκες και από τρεις ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της.

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Μίντλεσμπρο, όπου και μετράει από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Τόνι Πιούλις υποδέχθηκε τη Λιντς Γιουνάιτεντ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι πήρε το προβάδισμα με τον Γουίνγκ στο 47′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει εν τέλει στην ισοφάριση, με γκολ στο 11ο λεπτό (!) των καθυστερήσεων. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 51 συνολικά και είναι στην έκτη θέση και τελευταία των πλέι οφ, απέχοντας τέσσερις πόντους από την αποψινή της αντίπαλο, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο. Επτά νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (3-1-0).