Interwetten: Μια νίκη σε έξι εντός έδρας ματς για τη Βιγιαρεάλ

Για τη φάση των “32” του Europa League, η Βιγιαρεάλ υποδέχεται τη Σπόρτινγκ (19:55) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών! Οι Ισπανοί είχαν επικρατήσει με 0-1 στο πρώτο παιχνίδι, στην Πορτογαλία, πριν από μια εβδομάδα.

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων προέρχεται η Βιγιαρεάλ, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις. Την Κυριακή, η ομάδα του Χάβι Καγιέχα φιλοξένησε τη Σεβίλλη, για τη La Liga, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Ο Άλβαρο Γκονθάλεθ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 20′, με τον Εκαμπί να διπλασιάζει τα τέρματα της στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε ο Πεντράθα, τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε. Αυτό, ήταν και το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που κρατάει το μηδέν στην άμυνα. Έφτασε τους 23 βαθμούς και βρίσκεται στην 18η θέση και εντός ζώνης του υποβιβασμού, όπου και “συγκατοικεί” με τη Ράγιο Βαγιεκάνο, ούσα ένα πόντο μακριά από τη σωτηρία της. Στις πέντε νίκες, οκτώ ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στη σεζόν. Τα πέντε από τα έξι τελευταία της να είναι με Over 2.5, έχοντας πανηγυρίσει μια μόλις νίκη σε αυτά (1-4-1).

Μετά από την ήττα που γνώρισε από τη Βιγιαρεάλ (0-1 εντός), η Σπόρτινγκ κατάφερε να επιστρέψει και πάλι στις νίκες. Την Κυριακή, η ομάδα του Μαρσέλ Κάιζερ φιλοξένησε τη Μπράγκα, για την Primeira Liga, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Ο Μπρούνο Φερνάντες έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, λίγο μετά το μισάωρο, με τον Μπας Ντοστ να αναλαμβάνει δράση στη συνέχεια, σκοράροντας δις (πεν. 50′, 68′) για το τελικό αποτέλεσμα. Ήταν το τέταρτο Over 2.5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Μετρώντας 45 βαθμούς, βρίσκεται στην τέταρτη θέση, ούσα στο -3 από την τρίτη Μπράγκα. Στις δέκα νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, πανηγυρίζοντας ένα διπλό στις πέντε τελευταίες εξόδους της (1-3-1), οι οποίες και ολοκληρώθηκαν με G/G.