Interwetten: Μια νίκη στα πέντε τελευταία εντός της η Ναντ

Για την 32η αγωνιστική της Ligue 1, η Ναντ υποδέχεται τη Λυών (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Ναντ, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βαχίντ Χαλίντχοντζιτς φιλοξενήθηκε από την Τουλούζ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Αγωνιζόμενη με αριθμητικό μειονέκτημα από το 17′, είδε την αντίπαλο της να αστοχεί σε πέναλτι στο 26′, για να δεχθεί εν τέλει το γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση στο 55ο λεπτό. Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ρεμς (1-0 εκτός) και Λιλ (2-3 εντός). Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Βρίσκεται έτσι στην 15η θέση με 31 βαθμούς, όσους έχουν και οι Μονακό και Αμιάν, οι οποίες ωστόσο μετρούν και ένα ματς περισσότερο. Στις πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα πέντε τελευταία της (1-1-3).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Λυών, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό υποδέχθηκε τη Ντιζόν, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Τεριέ στο πρώτο λεπτό, είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει δυο λεπτά μετά και να κάνει την ανατροπή με τα αυτογκόλ των Μαρσέλο (7′) και Ράφαελ (65′). Σημειώθηκε G/G και Over 3.5 στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες της αγωνιστικές. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση της κατάταξης, με 56 βαθμούς, απέχοντας πέντε από τη δεύτερη Λιλ. Στις έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας πανηγυρίσει ένα διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.