Interwetten: Μόλις μια εντός έδρας ήττα για τη Ζενίτ

Για τη φάση των “16” του Europa League, η Ζενίτ φιλοξενεί τη Βιγιαρεάλ (19:55) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική της σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Ζενίτ, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Φενερμπαχτσέ (3-1 εντός). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Σεργκέι Σεμάκ αντιμετώπισε την Ουράλ, για το πρωτάθλημα Ρωσίας, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό (0-1). Το τέρμα του Αζμούν, τρία λεπτά πριν από το ημίχρονο, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της, σημειώθηκε N/G και Under 2.5. Είναι μόνη πρώτη με 37 βαθμούς, τρεις πάνω από τη δεύτερη Κράσνονταρ. Σε εντός έδρας αναμετρήσεις μετράει δώδεκα νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε τη Φενερμπαχτσέ, με συνολικό σκορ 3-2 (1-0 εκτός, 3-1 εντός).

Αντιθέτως, αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Βιγιαρεάλ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Χάβι Καγιέχα φιλοξένησε την Αλαβές, για τη La Liga, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-2. Ο Καθόρλα με πέναλτι στο 61′ σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1. Τα τέσσερα τελευταία της ολοκληρώθηκαν με 2-3 Goals. Βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην 18η θέση με 23 βαθμούς, “συγκατοικώντας” με τη Ράγιο Βαγιεκάνο, ενώ απέχει δυο πόντους από τη ζώνη του σωτηρίας. Εκτός έδρας έχει απολογισμό τρεις νίκες, εννέα ισοπαλίες και έξι ήττες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, επικρατώντας μόλις μια φορά στις 15 τελευταίες της εξόδους (1-6-8). Στον προηγούμενο γύρο, απέκλεισε τη Σπόρτινγκ, με συνολικό σκορ 2-1 (0-1 εκτός, 1-1 εντός).