Interwetten: Μόλις μια ήττα στα φετινά εντός της η Ατλέτικο

Για τη φάση των “16” του Champions League, η Ατλέτικο Μαδρίτης φιλοξενεί τη Γιουβέντους (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο διαδοχικές ήττες που υπέστη στο πρωτάθλημα, από Μπέτις (1-0 εκτός) και Ρεάλ Μαδρίτης (1-3 εντός), πανηγύρισε και πάλι η Ατλέτικο Μαδρίτης. Το Σάββατο, το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε φιλοξενήθηκε από τη Ράγιο Βαγιεκάνο, στα πλαίσια της La Liga, από την έδρα της οποίας κατάφερε να “αποδράσει” με το διπλό (0-1). Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 74ο λεπτό ο Γκριεζμάν, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του. Τέταρτο παιχνίδι στα πέντε τελευταία της, που “βγαίνει” το N/G. Κάπως έτσι, έφτασε τους 47 βαθμούς και πέρασε στη δεύτερη θέση, εκμεταλλευόμενη και τη γκέλα της συμπολίτισσας Ρεάλ Μαδρίτης. Εντός έδρας μετράει 13 νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, έχοντας ηττηθεί στο πιο πρόσφατο αντίστοιχο παιχνίδι της. Προκρίθηκε ως δεύτερη από τους ομίλους, παρότι ισοβάθμησε στην κορυφή μαζί με τη Ντόρτμουντ, αφήνοντας εκτός τις Κλαμπ Μπριζ και Μονακό.

Δυο νίκες και μια ισοπαλία μετράει η Γιουβέντους, μετά και τον αποκλεισμό της στο κύπελλο, από την Αταλάντα (3-0 εκτός). Την Παρασκευή, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι υποδέχθηκε τη Φροζινόνε, για τη Serie A, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-0. Ο Ντιμπάλα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο έκτο μόλις λεπτό, με τον Μπονούτσι να κάνει δυο τα τέρματα της στο 17′. Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε στο 63′, ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Έφτασε έτσι τα έξι διαδοχικά Over 2.5 στις αναμετρήσεις της. Με 66 βαθμούς, παραμένει σταθερά στην κορυφή της κατάταξης, έχοντας μια διαφορά 13 πόντων από τη δεύτερη Νάπολι. Μακριά από την έδρα της μετράει 13 νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, φεύγοντας με το διπλό στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες (3-0-1). Προκρίθηκε ως πρώτη από τον όμιλο της, αφήνοντας πίσω της τις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Βαλένθια και Γιουνγκ Μπόις.