Interwetten: Μόλις μια νίκη σε έντεκα αγωνιστικές η Σαντχάουσεν

Για την 22η αγωνιστική της 2. Bundesliga, η Σαντχάουσεν φιλοξενεί τη Ντάρμσταντ (19:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σαντχάουσεν, μετά και τη νίκη επί της Μπόχουμ (3-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ούβε Κόσινατ φιλοξενήθηκε από την Ουνιόν Βερολίνου, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω από νωρίς (11′) και δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση σε καμία περίπτωση. Αντιθέτως, τρία λεπτά πριν το φινάλε δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Πλέον, έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στις έντεκα τελευταίες αγωνιστικές (1-5-5). Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην τελευταία θέση, με 16 βαθμούς, όσους έχουν και οι Ίνγκολσταντ και Ντούισμπουργκ. Δυο νίκες και από τέσσερις ισοπαλίες και ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα.

Από τη δεύτερη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ντάρμσταντ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Ντούισμπουργκ (3-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιρκ Σούστερ υποδέχθηκε τη Χάιντενχαϊμ, από την οποία ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα (34′, 59′) και το μόνο που κατάφερε στην πορεία, ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα με τον Βουρτς, έξι λεπτά πριν από το φινάλε. Πλέον, έχει πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στις εννέα τελευταίες αγωνιστικές (1-2-6). Βρίσκεται έτσι στην 13η θέση με 22 βαθμούς, όσους μετράει και η Άουε, απέχοντας παράλληλα έξι πόντους μακριά από την επικίνδυνη ζώνη. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, αγνοώντας το διπλό στις οκτώ τελευταίες εξόδους της (0-2-6).