Interwetten: Μονόδρομος η νίκη για την Αυστρία

Για την πέμπτη αγωνιστική στο Nations League, η Αυστρία υποδέχεται τη Βοσνία (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μια νίκη και μια ήττα ο απολογισμός για την Αυστρία, μετά από δυο αναμετρήσεις για το Nations League. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φράνκο Φόντα υποδέχθηκε τη Βόρεια Ιρλανδία, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το μοναδικό τέρμα που έκρινε και την αναμέτρηση, σημείωσε στο 71ο λεπτό ο Αρναούτοβιτς, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του. Είναι έτσι στη δεύτερη θέση του ομίλου της, απέχοντας έξι πόντους από την κορυφή. Εάν θέλει να ελπίζει σε πιθανή πρόκριση, είναι υποχρεωμένη να πάρει τη νίκη σήμερα, καθώς οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα θα αποβεί μοιραίο. Στο τελευταίο παιχνίδι της, γνώρισε την ήττα με 2-0 από τη Δανία, σε φιλική αναμέτρηση.

Το απόλυτο έχει από την πλευρά της η Βοσνία, μετά από τρία παιχνίδια στο Nations League. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ρόμπερτ Προσινέσκι υποδέχθηκε τη Βόρεια Ιρλανδία, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του ήταν ο Έντιν Τζέκο, με τον επιθετικό της Ρόμα να ανοίγει το σκορ στο 27′ και να διαμορφώνει και το τελικό αποτέλεσμα στο 73ο λεπτό. Αυτό ήταν και το όγδοο σερί παιχνίδι, φιλικό και επίσημο, στο οποίο παραμένει αήττητη, μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες, έχοντας δεχθεί παράλληλα, μόλις δυο τέρματα. Με εννέα βαθμούς είναι μόνη πρώτη και χρειάζεται απλά ένα βαθμό για να “κλειδώσει” την πρώτη θέση.