Interwetten: Οκτώ διαδοχικά Under 2.5 η Στόουκ

Η Ντέρμπι υποδέχεται τη Στόουκ (22:00), για την 37η εμβόλιμη αγωνιστική της Championship, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα παρέμεινε αήττητη η Ντέρμπι, μετά και τη νίκη επί της Γουίγκαν (2-1 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ υποδέχθηκε τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Τζόνσον στο 10′, είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα, για το τελικό αποτέλεσμα, τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση μιας ώρας. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 55 συνολικά και είναι στην έκτη θέση, μαζί με τη Μπρίστολ Σίτι. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες αντίστοιχες αναμετρήσεις σημειώθηκε Under 2.5.

Από ένα αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Στόουκ, όπου και μετράει μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Νέιθαν Τζόουνς φιλοξενήθηκε από την ΚΠΡ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα, αγωνιζόμενη με αριθμητικό μειονέκτημα από το όγδοο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Κλούκας. Αυτό ήταν και το όγδοο διαδοχικό ματς για το πρωτάθλημα, στο οποίο σημειώνεται Under 2.5. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 45 συνολικά και είναι στην 17η θέση, δέκα πόντους μακριά από τα πλέι οφ και δώδεκα από τη ζώνη του υποβιβασμού. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, έντεκα ισοπαλίες και πέντε ήττες, αγνοώντας το διπλό στις δέκα τελευταίες εξόδους της (0-7-3).