Interwetten: Πανηγύρισε ένα διπλό σε έντεκα εξόδους

Στα ημιτελικά των play off της Eredivisie, η Φίτεσε φιλοξενεί τη Γκρόνινγκεν (21:45), έχοντας ηττηθεί με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι, και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μετά από δυο διαδοχικές νίκες επί των Ντε Γκράαφσαπ (6-1 εντός) και Φένλο (1-3 εκτός), η Φίτεσε γνώρισε και πάλι την ήττα. Στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στη Γκρόνινγκεν, το σύνολο του Λέονιντ Σλάτσκι βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα, πριν μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με τον Κλαρκ (70′). Το τέρμα αυτό, τη διατηρεί ζωντανή στη μάχη για την πρόκριση στον τελικό. Στα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της σημειώθηκε G/G και Over 2.5. Αήττητη στα 15 τελευταία εντός της, με εννέα νίκες και έξι ισοπαλίες.

Άμεση ήταν η επιστροφή στις νίκες για τη Γκρόνινγκεν, μετά και την ήττα που υπέστη από την Έμεν (1-0 εκτός). Στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στη Φίτεσε, το σύνολο του Ντάνι Μπούις πήρε το προβάδισμα με τον Μαχί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο 56′, ο Μεμίσεβιτς διπλασίασε τα τέρματα της από το σημείο του πέναλτι, πριν οι “κιτρινόμαυροι” μειώσουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σημειώθηκε Over 2.5. Μόλις ένα διπλό στις έντεκα τελευταίες εξόδους της, όπου μετράει ακόμη από πέντε ισοπαλίες και ήττες.