Interwetten: Πέντε νίκες σε έξι εντός για την Κλάιντ

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της σκωτσέζικης League Two, η Κλάιντ υποδέχεται την Έλγκιν (21:45), την οποία η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Κλάιντ, μετά και από την ήττα της κόντρα στην Έλγκιν (2-1 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Ντάνι Λένον υποδέχθηκε τη Στέρλινγκ Άλμπιον, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Παρότι προηγηθηκε στο σκορ με τον ΜακΣτέι στο 18′, είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Εν τέλει όμως, τα τέρματα των ΜακΝιφ (80′) και Ράνκιν (90’+8) ήταν και αυτά που της χάρισαν τη νίκη, που ήταν και η τρίτη της στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 55 συνολικά και είναι στην τρίτη θέση και στο -6 από το δεύτερο Εδιμβούργο. Στις οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα πέντε από τα έξι τελευταία της (5-0-1). Στα πέντε από αυτά σημειώθηκε και N/G.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Έλγκιν επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα. Το Σάββατο, η ομάδα του Γκάβιν Πράις φιλοξενήθηκε από την Κουίνς Παρκ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με το βαρύ 4-1. Παρότι προηγήθηκε με τον ΜακΚάλβερ στο 10′, είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει δύο λεπτά αργότερα και να φτάνει στην ανατροπή με τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Στα οκτώ από τα εννέα τελευταία της ματς σημειώθηκε Over 2.5. Βρίσκεται έτσι στην πέμπτη θέση με 39 βαθμούς, απέχοντας έντεκα πόντους από τα πλέι οφ, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο. Στις έξι νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί στις δύο τελευταίες εξόδους της. Στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες σημειώθηκε και Over 2.5.