Interwetten: Ποια θα συνεχίσει το αήττητο σερί της;

Η ΑΙΚ υποδέχεται τη Χάμαρμπι (16:00), για την 12η αγωνιστική της Allsvenskan, σε μια αναμέτρηση που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία είναι ο απολογισμός της ΑΙΚ στα πέντε τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ρίκαρντ Νόρλινγκ φιλοξενήθηκε από τη Σούντσβαλ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Ο Ελιουνούσι στο 26′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, όμως δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν από την ανάπαυλα. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της σημειώθηκε Under 2.5. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 21 συνολικά και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης. Σε πέντε εντός έδρας αναμετρήσεις είναι αήττητη, έχοντας απολογισμό τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

Τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες είναι ο απολογισμός της Χάμαρμπι στα έξι τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Μπίλμπορν υποδέχθηκε τη Νόρκεμπινγκ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με τον Κγιάρτανσον, είδε την αντίπαλο της να φέρνει το ματς “τούμπα” και εν τέλει ισοφάρισε σε 2-2 με τον Τάνκοβιτς στο 72ο λεπτό. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη με τη Γκέτεμποργκ (0-0 εκτός). Έφτασε τους 19 βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης. Σε πέντε εκτός έδρας αναμετρήσεις έχει απολογισμό μια νίκη και από δυο ισοπαλίες και ήττες.