Interwetten: Ψάχνει βαθμολογική ανάσα η Βάσκο

Για την 34η αγωνιστική του Brasileirao Serie A, η Βάσκο ντα Γκάμα υποδέχεται την Ατλέτικο Παραναένσε (23:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αστάθεια δείχνει στον τρόπο που αγωνίζεται τελευταία η Βάσκο ντα Γκάμα, η οποία επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα, μετά και τη νίκη επί της Φλουμινένσε (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλμπέρτο Βαλεντίμ φιλοξενήθηκε από τη Γκρέμιο, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ με τον Τιάγκο Γκαλάρντο στο 12′, είδε την αντίπαλο της να ισοφαρίζει οκτώ λεπτά αργότερα και εν τέλει να ολοκληρώνει την ανατροπή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με 38 βαθμούς είναι στην 14η θέση, μαζί με τη Σεαρά, απέχοντας μόλις ένα βαθμό από την επικίνδυνη ζώνη. Μόλις μια ήττα στα εφτά τελευταία εντός της, όπου μετράει ακόμη τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Επιστροφή στις νίκες για την Ατλέτικο Παραναένσε, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Ιντερνασιονάλ (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τιάγκο Νούνες υποδέχθηκε την Κρουζέιρο, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με σκορ 2-0, χάρη στα τέρματα των Μαρσέλο Σιρίνο (10′) και Ράφαελ Βέιγκα (22′). Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 46 συνολικά και βρίσκεται στην έβδομη θέση, μαζί με τις Σάντος και Κρουζέιρο, των οποίων και υπερτερεί σε ισοβαθμία. Παραμένει χωρίς διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας χαρακτηριστικά πέντε ισοπαλίες και δέκα ήττες.