Interwetten: Σε κακό “φεγγάρι” η Άστον Βίλα

Για την 8η αγωνιστική της Championship, η Άστον Βίλα φιλοξενεί τη Ρόδεραμ (22:00) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της η Άστον Βίλα και το Σάββατο έμεινε στο 1-1 με την Μπλάκμπερν εκτός έδρας. Συμπλήρωσε πέντε αγωνιστικές που αγνοεί τη χαρά της νίκης (0-4-1), μετρώντας πάντως μια ήττα στη σεζόν από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 4-1 (εκτός έδρας). Βρίσκεται στη μέση της κατάταξης και ψάχνει άμεσα αντίδραση, αφού έχει ως μεγάλο στόχο την επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία.

Στην αντίπερα όχθη, η Ρόδεραμ επικράτησε οριακά με 1-0 της Ντέρμπι εντός έδρας. Ισορροπημένο παιχνίδι με λίγες καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 58′ και το αξιοποίησε ιδανικά, πετυχαίνοντας το 1-0 με πέναλτι στο 63′ της συνάντησης. Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Ρόδεραμ, μετά την ήττα που προηγήθηκε από την Γουίγκαν (1-0 εκτός έδρας).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.