Interwetten: Χωρίς διπλό σε τέσσερις εξόδους η Άιντραχτ

Για την 23η αγωνιστική της Bundesliga, το Ανόβερο υποδέχεται την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για το Ανόβερο, παρότι ερχόταν από νίκη επί της Νυρεμβέργης (2-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Ντολ αντιμετώπισε τη Χόφενχαϊμ, εκτός έδρας, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα (4′, 14′) ενώ δέχθηκε και τρίτο, δέκα λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης. Πέμπτη ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές, έχοντας παράλληλα και μια νίκη. Παραμένει έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης, με 14 βαθμούς σε 22 αναμετρήσεις. Στις τρεις νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα, με τα έξι τελευταία αντίστοιχα ματς να ολοκληρώνονται με N/G.

Από αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετρώντας μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άντι Χούτερ φιλοξένησε τη Γκλάντμπαχ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με τον Ντα Κόστα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, δεχόμενη την ισοφάριση, οκτώ λεπτά πριν το φινάλε. Τέταρτη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Βέρντερ Βρέμης (2-2), Ντόρτμουντ (1-1 εντός) και Λειψία (0-0 εκτός), με τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της να είναι με G/G. Έφτασε τους 34 βαθμούς, ούσα στην έβδομη θέση της κατάταξης. Στις τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας της απολογισμός στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα χωρίς διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (0-3-1). Την Πέμπτη, επικράτησε με 4-1 της Σαχτάρ Ντόνετσκ, εντός έδρας, για τη φάση των “32” του Europa League.