Interwetten: Χωρίς διπλό στο πρωτάθλημα η Ρόδεραμ

Για την 32η αγωνιστική της Championship, η Χαλ φιλοξενεί τη Ρόδεραμ (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Χαλ, μετά και τη νίκη που πήρε επί της Στόουκ (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νάιτζελ Άντκινς φιλοξενήθηκε από τη Ντέρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 41′ και αντί να φτάσει στην ισοφάριση, δέχθηκε ακόμη ένα στο 71ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην 12η θέση, με 43 βαθμούς, όσους έχει και η Μπλάκμπερν, απέχοντας παράλληλα επτά πόντους από την πρώτη εξάδα και τα πλέι οφ της κατηγορίας. Επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας πάρει τη νίκη στα πέντε τελευταία της.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Ρόδεραμ, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Πολ Γουόρνι υποδέχθηκε τη Γουίγκαν, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε στο 28′ με τον Ρόμπερτσον, δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης, τέσσερα λεπτά αργότερα. Δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνη με τη Μίλγουολ (0-0 εκτός). Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 27 στο σύνολο και βρίσκεται στην 21η θέση, απέχοντας ένα βαθμό από την επικίνδυνη ζώνη. Εξακολουθεί να είναι χωρίς διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας πέντε ισοπαλίες και δέκα ήττες.