Λειψία – Ατλέτικο με υψηλές αποδόσεις και εκατοντάδες ειδικά

bwin

Στην bwin σε περιμένει κορυφαία στοιχηματική εμπειρία! |21+

Για την Λειψία, η πρώτη της συμμετοχή στους «8» του Champions League, συνοδεύεται και από την παρθενική της μονομαχία με ομάδα από την Ισπανία. Αντίθετα, η Ατλέτικο Μαδρίτης προετοιμάζεται για το 45ο… απάντημα με σύνολο από τη Γερμανία, μετρώντας 21 νίκες και 7 ισοπαλίες. Μάλιστα, αντιμετώπισε συγκρότημα της Bundesliga στη φάση των ομίλων, επικρατώντας της Λεβερκούζεν στη Μαδρίτη, για να ηττηθεί με 2-1 στη Βόρεια Ρηνανία.

Σε ότι αφορά την παρουσία τους στα νοκ άουτ, οι Γερμανοί έκαναν επίδειξη δύναμης με αντίπαλο την Τότεναμ στους «16». Το πέναλτι γκολ του Βέρνερ τους χάρισε τη νίκη και το προβάδισμα πρόκρισης στο πρώτο ματς του Λονδίνου, ενώ το 3-0 του επαναληπτικού αποδείχτηκε το κερασάκι στη γλυκιά τούρτα που «σέρβιραν» στους οπαδούς τους. Στον αντίποδα, η Ατλέτικο δημιούργησε τη μεγαλύτερη έκπληξη των «16», πετώντας εκτός συνέχειας την Πρωταθλήτρια Ευρώπης. Κόντρα στη Λίβερπουλ, οι «ροχιμπλάνκος» κράτησαν το μηδέν στην άμυνα στο ματς του «Γουάντα Μετροπολιτάνο» και έδειξαν χαρακτήρα στον επαναληπτικό του «Άνφιλντ».

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 43’, από το γκολ του Βαϊνάλντουμ και η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί, ο Φιρμίνο «πλήγωσε» ξανά την άμυνα των Ισπανών, ωστόσο με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης (97’, 105’ Γιορέντε, 120’ Μοράτα), όχι μόνο τσέκαραν το εισιτήριο για τους «8», αλλά έφυγαν νικητές από το Μερσεϊσάιντ.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι. *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.