Λεβερκούζεν – Άουγκσμπουργκ με πλήθος επιλογών στην Interwetten

Σήμερα στις 16:30, η Λεβερκούζεν υποδέχεται την Άουγκσμπουργκ, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Bundesliga και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Οι “ασπιρίνες” έχουν ξεκινήσει σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση το 2020 , επέστρεψαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι μετά τη χειμερινή διακοπή στην Γερμανία. Η ομάδα του Πίτερ Μπος επικράτησε και της Πόρτο με 2-1 για το Europa League την Πέμπτη και έφτασε έτσι τις 6 νίκες σε 7 παιχνίδια, με μοναδική ήττα το 2-1 στην έδρα της Χόφενχαϊμ. Απέναντι στους Πορτογάλους προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Αλάριο (29′) και Χάβερτς (57′), όμως δέχθηκε τη μείωση του σκορ από τον Ντίας στο 73′  και έτσι έμειναν ανοιχτοί οι λογαριασμοί για τη ρεβάνς στο Ντραγκάο. Στο πρωτάθλημα κατατάσσεται 5η με 40 πόντους, στο -6 από την κορυφή, προερχόμενη από δύο νίκες με ανατροπή στα τελευταία λεπτά επί των Ντόρτμουντ και Ουνιόν Βερολίνου.

Η Άουγκσμπουργκ κατατάσσεται 11η θέση με συγκομιδή 27 πόντων και στο +10 από τα μπαράζ αποφυγής του υποβιβασμού. Την προηγούμενη αγωνιστική ήρθε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Φράιμπουργκ. Ο Μαξ έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ στο 38ο λεπτό, αλλά ο Χάμπερερ ισοφάρισε για τη Φράιμπουργκ στο 51ο λεπτό με το σκορ να μην αλλάζει ως το τέλος παρά τις εκατέρωθεν προσπάθειες.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.