Mybet: Αμφίρροπο παιχνίδι ανάμεσα σε Μονπελιέ και Λυών

Για την 28η αγωνιστική της Ligue 1, η Μονπελιέ υποδέχεται την Λυών (18:00).

Τέσσερις σερί αγωνιστικές παραμένει αήττητη η Μονπελιέ, με την τελευταία ήττα να είναι εκτός έδρας από την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν με σκορ 4-0. Την προηγούμενη αγωνιστική, αντιμετώπισε εκτός έδρας τη νεοφώτιστη Στρασμπουργκ, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας, καθώς οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη με αντίπαλο την Γκινγκάμπ, εντός έδρας, με σκορ 1-1, γεγονός που τους έχει φέρει στη 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, “συγκατοικώντας” με τη Νάντ, ενώ είναι στο -11 από την τέταρτη Λυών και θα προσπαθήσει να διατηρηθεί στην πρώτη πεντάδα που οδηγεί στην Ευρώπη.

Στην αντίπερα όχθη, η Λυών βρίσκεται σε περίοδο ντεφορμαρίσματος, καθώς δεν παρουσιάζεται το ίδιο δυνατή σε σχέση με τον πρώτο γύρο του γαλλικού πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, αντιμετώπισε εντός έδρας την Σεντ Ετιέν, χάνοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, όταν και δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό 1-1, με αποτέλεσμα να χάσει έδαφος για να βρεθεί στην πρώτη τριάδα, που οδηγεί στο Champions League της ερχόμενης περιόδου. Μεσοβδόμαδα, αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου Γαλλίας, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0 από την Καέν, εκτός έδρας.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.