Mybet: Σε κρίση εξακολουθεί να βρίσκεται η Μπορντό

Για την 22η αγωνιστική της Ligue 1, η Ναντ υποδέχεται την Μπόρντο (18:00) στο «Stade de la Beaujoire – Louis Fonteneau ».

Για άλλη μια χρονιά, εντυπωσιάζει η Ναντ, καθώς βρίσκεται αρκετά υψηλά στον βαθμολογικό πίνακα του γαλλικού πρωταθλήματος, αφού μετά το πέρας 21 αγωνιστικών είναι στην 5η θέση με ρεκόρ δέκα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και εφτά ήττες. “Κυνηγάει” το εισιτήριο που θα της εξασφαλίσει την συμμετοχή της στο Europa League, της ερχόμενης περιόδου, αφού η πρώτη τετράδα έχει απομακρυνθεί αρκετά, με τη Μονακό να απέχει εννέα βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική, δέχθηκε την ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με αποτέλεσμα να μείνει στο 1-1 με αντίπαλο την Τουλούζ, εκτός έδρας.

Στην αντίπερα όχθη, από το κακό στο χειρότερο πηγαίνουν τα πράγματα στην ομάδα της Μπορντό, καθώς μετά το καλό ξεκίνημα στην αρχή της σεζόν, οι φιλοξενούμενοι έπαθαν ολικό μπλακ-άουτ, σημειώνοντας μόλις δυο νίκες, έχοντας επίσης δώδεκα ήττες και δυο ισοπαλίες, στα τελευταία 16 παιχνίδια πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, γνώρισε ακόμα μια ήττα, εντός έδρας, από την Καέν (0-2), δεχόμενη δυο γκολ σε διάστημα δυο λεπτών. Χαρακτηριστικό της τραγική φόρμας της, είναι ο αποκλεισμός από την συνέχεια του Κυπέλλου Γαλλίας, αφού αποκλείστηκε από ομάδα τέταρτης κατηγορίας, την Γκρασβιλέ, χάνοντας στην παράταση με 2-1.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Μybet με πλήθος αγορών.