Ο τελικός του Champions League στην Interwetten

Όλα τα φώτα στρέφονται στη Μαδρίτη, εκεί όπου Τότεναμ και Λίβερπουλ τίθενται αντιμέτωπες στον τελικό του Champions League, σε μια αναμέτρηση που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Το παρόν στον τελικό του Champions League δίνει για πρώτη φορά στην ιστορία της, η Τότεναμ. Στα ημιτελικά, απέκλεισε τον Άγιαξ, από τον οποίο ηττήθηκε με 0-1 στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι, επικράτησε όμως με 2-3 στη ρεβάνς, “κλέβοντας” τη νίκη-πρόκριση στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Προέρχεται από ένα αήττητο σερί δυο αναμετρήσεων, μετρώντας από μια νίκη και ισοπαλία, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Από τη δική της πλευρά, η Λίβερπουλ του Γιούργκεν Κλοπ φτάνει για δεύτερη διαδοχική σεζόν στο τελικό του Champions League. Στα ημιτελικά, απέκλεισε τη Μπαρτσελόνα, με μια επική ανατροπή. Αν και ηττήθηκε με το βαρύ 3-0 στο εκτός έδρας πρώτο παιχνίδι, εν τέλει στη ρεβάνς διέσυρε την αντίπαλο της με 4-0 και προκρίθηκε στον τελικό. Προέρχεται από ένα νικηφόρο σερί τριών αναμετρήσεων, φτάνοντας έτσι τις 13 νίκες στα 14 τελευταία της ματς, σε όλες τις διοργανώσεις.