Ολυμπιακός – Ομόνοια με Βuild A Βet και δεκάδες ειδικά

bwin

Στην bwin σε περιμένει κορυφαία στοιχηματική εμπειρία! |21+

Πέρσι, το πέναλτι – γκολ του Ελ Αραμπί στον αγώνα με τον Ερυθρό Αστέρα, χάρισε στον Ολυμπιακό την 3η θέση στον όμιλο του Champions League και την ευρωπαϊκή συνέχεια μέσω του Europa. Εκεί, οι «ερυθρόλευκοι» απέκλεισαν την Άρσεναλ και στους «16» είχαν σαφώς καλύτερη εικόνα από τη Γουλβς, ωστόσο αποκλείστηκαν στις λεπτομέρειες. Φέτος, η χρονιά τους στα ευρωπαϊκά Κύπελλα ξεκινά από τα play off και μια μονομαχία με την Ομόνοια. Οι δύο ομάδες δεν θα τεθούν για πρώτη φορά αντιμέτωπες σε ευρωπαϊκό ματς. Συναντήθηκαν ξανά στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Κυπελλούχων της σεζόν 1965-66, με τους «ερυθρόλευκους» να προκρίνοντας, χάρη στο 1-0 (Μποτίνος 5’) του πρώτου αγώνα εκτός έδρας και του 1-1 στην Αθήνα (Παπάζογλου 20’, – Πάλας 17’).

Γενικώς, τα σύνολα από την Μεγαλόνησο δεν φέρνουν πολλές θετικές μνήμες στους «ερυθρόλευκους». Συγκεκριμένα, τις προηγούμενες οκτώ φορές που αγωνίστηκαν κόντρα σε ομάδες από την Κύπρο, μέτρησαν τέσσερις νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες, με συντελεστή τερμάτων 7-12! Βέβαια, με αντίπαλο κυπριακή ομάδα ξεκίνησε και η πορεία τους τη σεζόν 1998-99, όταν απέκλεισαν την Ανόρθωση (2-1 εντός, 4-2 εκτός) στον δρόμο για τους «8» εκείνης της διοργάνωσης! Επιστρέφοντας στο παρόν, ο Πρωταθλητής Ελλάδας ξεκίνησε την Παρασκευή τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 3-0 του Αστέρα Τρίπολης, σε μια αναμέτρηση που αντιμετώπισε σοβαρές δυσκολίες στα πρώτα εξήντα λεπτά.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι Ρυθμιστής Εμπορικής Επικοινωνίας: ΕΕΕΠ. Υπεύθυνο Παιχνίδι.