Πλήθος αγορών στο Σεν Γκάλεν – ΑΕΚ από την Interwetten

interwetten logo

Σεν Γκάλεν και ΑΕΚ τίθενται αντιμέτωπες για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Με “τρίποντο” άρχισε στο ελβετικό πρωτάθλημα η Σεν Γκάλεν. Προέρχεται από το 1-0 απέναντι στη Σιόν στο πρώτο της ματς εκεί. Να πούμε ότι οι αντίπαλοι είδαν κόκκινη κάρτα και για το δεύτερο 45λεπτο ήταν 10. Δεν έκανε πολλά σε δημιουργία, όμως το ένα γκολ ήταν αρκετό. Μπορεί να μην έχει πολλές ευρωπαϊκές εμφανίσεις, αλλά πριν από έξι χρόνια πήρε και πάλι μέρος στο Γιουρόπα Λιγκ και μπήκε και στους ομίλους του. Έχει στις τάξεις της ποδοσφαιριστές πολύ νεαρούς και ικανούς στο επιθετικό κομμάτι. Ο Πέτερ Τσάιντλερ, που κάθεται στον πάγκο, υπογράμμισε για τον αγώνα με την ΑΕΚ: “Έχουμε τη δική μας φιλοσοφία, την οποία εφαρμόζουμε όταν παίζουμε και με αντιπάλους όπως η Γιουνγκ Μπόις και η Βασιλεία. Δεν θα αλλάξει αυτό απέναντι στην ΑΕΚ. Είναι ένα όνειρο που παίζουμε σε ευρωπαϊκή διοργάνωση. Το επίπεδο σαφώς και είναι υψηλότερο».

Δεν μπόρεσε πέρσι η ΑΕΚ να προκριθεί στους ομίλους της διοργάνωσης και έχει την ευκαιρία να το κάνει τώρα. Μία πρόκριση θα τονώσει και το κλίμα στην ομάδα, που δεν είναι μεν κακό, αλλά θα μπορούσε και να βελτιωθεί. Πήρε τη νίκη με αντίπαλο τον Παναιτωλικό και 0-2 εκτός, αλλά φάνηκε να δυσκολεύεται. Μόλις 20 λεπτά από το τέλος σημειώθηκαν τα τέρματα.  Πηγαίνοντας ακόμη πιο πίσω, ηττήθηκε στον εξ’ αναβολήςτελικό κυπέλλου Ελλάδας από τον Ολυμπιακό. “Δε συμφωνώ ότι είμαστε φαβορί. Η Σεν Γκάλεν είναι σοβαρή ομάδα με πολύ καλό επίπεδο που απαιτεί σεβασμό. Θέλει μεγάλη προσοχή γιατί είναι ομάδα σε άνοδο”, ήταν οι δηλώσεις του Μάσιμο Καρέρα, ο οποίος θα οδηγήσει την Ένωση για πρώτη φορά σε ευρωπαϊκό ματς.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.