Stoiximan: Λέγκια Βαρσοβίας – Κορκ Σίτι με πλήθος στοιχημάτων

Ο επαναληπτικός αγώνας για τον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα στη Λέγκια Βαρσοβίας και την Κορκ Σίτι διεξάγεται απόψε (17/07, 22:00) στην πρωτεύουσα της Πολωνίας και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση έχει αποκτήσει ήδη η Λέγκια, η οποία στο πρώτο ματς στην Ιρλανδία επικράτησε με 1-0 χάρη σε τέρμα του Κούζαρτσουκ στο 79’ της συνάντησης. «Κάναμε το καθήκον μας και προχωράμε, μένουν ακόμη 90 λεπτά και πρέπει να μείνουμε προσηλωμένοι στο στόχο μας. Σεβόμαστε απεριόριστα την Κορκ», σημείωσε ο προπονητής της πολωνικής ομάδας, Ντιν Κλάφουριτς. Βέβαια, το προηγούμενο Σάββατο απέτυχε να κατακτήσει τον πρώτο εγχώριο τίτλο, γνωρίζοντας την ήττα 3-2 από την Άρκα Γκντίνια στον τελικό του Σούπερ Καπ, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Από την άλλη πλευρά, η Κορκ αν και κοίταξε στα μάτια μια ανώτερη αντίπαλο, δεν κατόρθωσε να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι αγωνιζόταν στην έδρα της και πλέον το έργο της για να πάρει το “εισιτήριο” για την επόμενη φάση είναι εξαιρετικά δύσκολο με βάση τα δεδομένα που έχουν διαμορφωθεί. Παρατάχθηκε με αμυντικούς προσανατολισμούς και διάθεση να αιφνιδιάσει την αντίπαλο στην αντεπίθεση, για παραπάνω από μία ώρα αγώνα ήταν εξαιρετική, ωστόσο “λύγισε” περίπου δέκα λεπτά πριν από το φινάλε.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.