Stoiximan: Μπιλμπάο – Σοσιεδάδ με πολλές αγορές

Για την 8η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, η Μπιλμπάο φιλοξενεί τη Σοσιεδάδ (22:00) και ο Stoiximan  προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Ισόπαλη 1-1 στο “Καμπ Νου” με την Μπαρτσελόνα έμεινε την προηγούμενη εβδομάδα η Μπιλμπάο. Κατάφερε να πάει με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (1-0 στο 41′), στην επανάληψη όμως δεν μπόρεσε να αποφύγει την ισοφάριση στο 84′ της συνάντησης (1-1). Αγνοεί τη νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια του το σύνολο του Μπερίσο, το οποίο μετράει απολογισμό 1-1-6 στις φετινές αναμετρήσεις του στο πρωτάθλημα.

Στον αντίποδα, η Σοσιεδάδ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα, χάνοντας με 1-0 από τη Βαλένθια. Χωρίς να το αξίζει, έμεινε πίσω στο πρώτο ημίχρονο (0-1 στο 36′), έχασε πέναλτι στην επανάληψη στο 67′ της συνάντησης και την ευκαιρία να αποφύγει την ήττα. Δεύτερη αγωνιστική που αγνοεί τη νίκη η ομάδα του Γκαριτάνο, είχε προηγηθεί η ισοπαλία με τη Βαγιεκάνο (2-2 εντός έδρας). Στο 2-2-3 το ρεκόρ της στο φετινό πρωτάθλημα, ψάχνει άμεσα την επιστροφή στις επιτυχίες.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.

**Αφορά μόνο εγγεγραμμένα μέλη του Stoiximan.