Stoiximan: Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης με πλήθος αγορών (22/09)

stoiximan

Ολυμπιακός και Απόλλων Σμύρνης κοντράρονται για την τρίτη αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος και η Stoiximan διαθέτει τον αγώνα με γκάμα αγορών!

O Ολυμπιακός έφτασε στην πρώτη του νίκη για φέτος στη Σούπερ Λιγκ με 1-2 στην έδρα της Λαμίας. Το προβάδισμα πήρε από το 12΄, με σκόρερ τον Σισέ, και τον Μπουχαλάκη να διπλασιάζει τα τέρματα στο 32ο λεπτό. Οι αντίπαλοι μείωσαν στο 72΄ με τον Καραμάνο, ενώ ο Βύντρα παραλίγο να έκανε το 2-2. Οι ερυθρόλευκοι παρά τη νίκη τους, δυσκολεύτηκαν στο παιχνίδι, με τους Λαμιώτες να φαίνονται ανταγωνιστικοί.

Ο Απόλλων Σμύρνης υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ήττα με 1-3 από ΝΠΣ Βόλο, τη δεύτερη σερί του σε ισάριθμες αγωνιστικές της Σούπερ Λιγκ. Οι Θεσσαλοί πέρασαν μπροστά στο σκορ από το 4΄, με τον Φερνάντες να βρίσκει δίχτυα. Στο 49΄ ο Βαν Βέερτ με κεφαλιά έκανε το 0-2, με τον Μπαρτόλο στο 63λεπτό, να μετατρέπει σε τρία τα τέρματα υπέρ τους. Δύο λεπτά αργότερα (65΄) η “Ελαφρά Ταξιαρχία” μείωσε την διαφορά όταν σκόραρε ο Ιωαννίδης. Και οι δύο ομάδες έψαξαν το γκολ, με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα στην περιοχή, εκμεταλλευόμενοι τους κενούς χώρους.

Όπως δείχνουν οι αποδόσεις της Stoiximan, τον πρώτο λόγο για νίκη έχει με διαφορά ο Ολυμπιακός. Στο 1.18 είναι ο άσος, στο 6.50 η ισοπαλία και το διπλό στο 21.00.