Stoiximan: Το Άρσεναλ – Τσέλσι με πλήθος αγορών

Για την 23η αγωνιστική της Premier League, η Άρσεναλ φιλοξενεί την Τσέλσι (19:30) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Άμεση επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Άρσεναλ, παρότι προερχόταν από μια ευρεία νίκη επί της Φούλαμ (4-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ουνάι Έμερι αντιμετώπισε τη Γουέστ Χαμ, εκτός έδρας, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Ένα γκολ στο 48ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση, καθώς οι “κανονιέρηδες” δεν κατάφεραν να βρουν απάντηση. Παρόλα αυτά, παραμένουν στην πέμπτη θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 41 βαθμούς, ωστόσο έδωσαν το δικαίωμα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να τους “πιάσει” στη βαθμολογία. Σε εντός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, η Άρσεναλ έχει υποστεί μόλις μια ήττα, στο πρώτο αντίστοιχο ματς της σεζόν, κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι (0-2). Έκτοτε πανηγύρισε οκτώ νίκες, ενώ παραχώρησε και δυο ισοπαλίες.

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται από την πλευρά της η Τσέλσι, όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι φιλοξένησε τη Νιουκάστλ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μόλις στο ένατο λεπτό, ο Πέδρο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τις “καρακάξες” να ισοφαρίζουν στο 40′. Ωστόσο, το τέρμα που σημείωσε ο Ουίλιαν στο 57′, χάρισε τη νίκη στους “μπλε”. Κάπως έτσι, η Τσέλσι έφτασε τους 47 βαθμούς, παραμένοντας σταθερά στην τέταρτη θέση, έχοντας ένα βαθμό λιγότερο από την τρίτη Τότεναμ. Στις επτά νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Λειψία – Ντόρτμουντ (19:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.