Stoiximan: Το Αυστρία – Πολωνία με πλήθος αγορών

Για την πρώτη αγωνιστική στα προκριματικά του Euro 2020, η Αυστρία υποδέχεται την Πολωνία (21:45) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Δυο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ήταν ο απολογισμός για την Αυστρία στο Nations League, όπου και βρέθηκε σε έναν όμιλο μαζί με Βόρεια Ιρλανδία και Βοσνία. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Φράνκο Φόντα φιλοξενήθηκε από τη Βόρεια Ιρλανδία, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 49′ με τον Σλάγκερ, όμως είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα, οκτώ λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Λαζάρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν και αυτό που της χάρισε τη νίκη. Στα προκριματικά είναι το φαβορί για την πρώτη θέση, μαζί με την Πολωνία, ενώ στον όμιλο βρίσκονται ακόμη τα Σκόπια, το Ισραήλ, η Λετονία και η Σλοβενία. Αξιοσημείωτο είναι πως εντός έδρας ηττήθηκε μόλις μια φορά στα 13 τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει, φιλικά και επίσημα (8-4-1).

Απογοήτευσε με την παρουσία της στο Nations League η Πολωνία, η οποία δεν πανηγύρισε νίκη στα τέσσερα συνολικά ματς (0-2-2) που έδωσε στον όμιλο της, όπου βρέθηκαν ακόμη η Ιταλία και η Πορτογαλία. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Γιέρζι Μπρζέτσεκ φιλοξενήθηκε από την Πορτογαλία, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 33′, όμως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 63′, τη βοήθησε να φτάσει στην ισοφάριση με το πέναλτι του Μίλικ, τρία λεπτά αργότερα. Απόψε, θα προσπαθήσει να πάρει το όποιο θετικό αποτέλεσμα, κόντρα στην βασική διεκδικήτρια της πρώτης θέσης. Χωρίς νίκη στα τελευταία έξι ματς (0-3-3), πανηγυρίζοντας μόλις μια στα τελευταία εννέα (1-3-5).

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Φενερμπαχτσέ (19:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.