Stoiximan: Το Γιουνάιτεντ – Παρί με πλήθος αγορών (12/2)

Για τη φάση των “16” του Champions League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν (22:00) και ο Stoiximan παρέχει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Εδώ και έντεκα αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εξακολουθεί να αγνοεί την ήττα, μετρώντας δέκα νίκες και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ φιλοξενήθηκε από τη Φούλαμ, στα πλαίσια της Premier League, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 0-3. Το σκορ για τους “κόκκινους διαβόλους” άνοιξε ο Πογκμπά στο 14′ και εννέα λεπτά αργότερα, ο Μαρσιάλ έκανε δυο τα τέρματα τους. Το τελικό 0-3, διαμόρφωσε και πάλι ο Πογκμπά, αυτή τη φορά με πέναλτι, πέντε λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Κάπως έτσι, έφτασε τους 51 βαθμούς και πέρασε στην τέταρτη θέση, αφήνοντας ένα πόντο πίσω τις Άρσεναλ και Τσέλσι. Στις εννέα νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, μένοντας αήττητη στα δέκα τελευταία ματς μπροστά στο κοινό της (7-3-0). Προκρίθηκε στα νοκ άουτ ως δεύτερη από τον όμιλο της, πίσω από τη Γιουβέντους.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, πανηγύρισε η Παρί Σεν Ζερμέν, έχοντας προηγηθεί εκείνη που πήρε στην παράταση κόντρα στη Βιλεφράνς (0-3 εκτός), για το Coupe de France. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Τόμας Τούχελ υποδέχθηκε τη Μπορντό, στα πλαίσια της Ligue 1, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το εύστοχο πέναλτι του Καβάνι στο 42′, ήταν αρκετό για να κάμψει την αντίσταση των Γιρονδίνων. Παραμένει σταθερά στην πρώτη θέση με 59 βαθμούς, αφήνοντας δέκα πόντους πίσω της τη Λιλ, η οποία έχει και δυο παιχνίδια περισσότερα. Στις έντεκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, παίρνοντας το διπλό στις πέντε από τις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (5-0-1). Προκρίθηκε στα νοκ άουτ ως πρώτη από τους ομίλους, αφήνοντας δεύτερη τη Λίβερπουλ.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.