Stoiximan: Το Μπέτις – Ρεάλ Μαδρίτης με πλήθος αγορών

Για την 19η αγωνιστική της La Liga, η Μπέτις υποδέχεται τη Ρεάλ Μαδρίτης (17:15) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα.

Την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερα παιχνίδια, με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Μπέτις. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κίκε Σετιέν φιλοξενήθηκε από την Ουέσκα, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Αν και προηγήθηκε με το πέναλτι του Σανάμπρια στο 55′, είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή και να παίρνει τη νίκη. Παρά την ήττα της αυτή, παραμένει στην έκτη θέση της κατάταξης, όπου και μετράει 26 βαθμούς. Σε εννέα εντός έδρας ματς για το φετινό πρωτάθλημα, μετράει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Την Πέμπτη, αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Σοσιεδάδ, εντός έδρας, για το Copa del Rey.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Ρεάλ Μαδρίτης προέρχεται από την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερις αναμετρήσεις, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σαντιάγο Σολάρι υποδέχθηκε τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το τρίτο λεπτό, έμεινε με δέκα παίκτες στο 61′ μετά την αποβολή του Λούκας Βάσκεθ, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται επτά λεπτά πριν το φινάλε. Υποχώρησε έτσι στην πέμπτη θέση με 30 βαθμούς, ούσα τέσσερις πόντους πάνω από την αντίπαλο της. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Την Τετάρτη, επικράτησε με 3-0 της Λεγκανές, εντός, για το Copa del Rey.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε και τις αναμετρήσεις Τότεναμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:30) και Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ (19:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.