Stoiximan: Το Μπλάκμπερν – Νιουκάστλ με πλήθος αγορών

Για τον τρίτο γύρο του FA Cup, η Μπλάκμπερν φιλοξενεί τη Νιουκάστλ (21:45), στον επαναληπτικό του μεταξύ τους 1-1. Ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Μπλάκμπερν, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Τόνι Μομπρέι αντιμετώπισε τη Μίλγουολ, στα πλαίσια της Championship, από την έδρα της οποίας κατάφερε να “αποδράσει” με τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας με 0-2. Το σκορ για τα “ρόδα” άνοιξε ο Νάταλ στο 86′ και ένα λεπτό αργότερα ο Άρμστρονγκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 37 συνολικά και είναι στην 13η θέση, μαζί με τη Σουόνσι. Έξι νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, τη φετινή σεζόν.

Αντιθέτως, η Νιουκάστλ αγνοεί τη νίκη στα έξι τελευταία επίσημα παιχνίδια της, ανεξαρτήτου διοργάνωσης, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ αντιμετώπισε την Τσέλσι, στα πλαίσια της Premier League, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από ένατο μόλις λεπτό, κατάφερε να φτάσει προσωρινά στην ισοφάριση με τον Κλαρκ, στο 40′. Εν τέλει όμως, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, λίγο πριν συμπληρωθεί μια ώρα παιχνιδιού, χάνοντας έτσι το ματς. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 18η θέση και εντός ζώνης του υποβιβασμού, μετρώντας 18 βαθμούς. Δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, τη φετινή σεζόν.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.