Stoiximan: Το Νάπολι – Λάτσιο με πλήθος αγορών

Για την 20η αγωνιστική της Serie A, η Νάπολι υποδέχεται τη Λάτσιο (21:30) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Νάπολι στο πρωτάθλημα, παρότι προερχόταν από ήττα στην έδρα της Ίντερ (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι φιλοξένησε τη Μπολόνια, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-2. Οι Μίλικ (15′, 51′) και Μέρτενς (88′) ήταν αυτοί που με τα τέρματα τους χάρισαν τη νίκη στην ομάδα τους, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν προσωρινά σε 1-1 (37′) και 2-2 (80′), αντίστοιχα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 44 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, έχοντας μια διαφορά εννέα πόντων από την πρωτοπόρο Γιουβέντους. Εντός έδρας εξακολουθεί να είναι αήττητη, έχοντας απολογισμό οκτώ νίκες και δυο ισοπαλίες, σε δέκα αντίστοιχες αναμετρήσεις. Την περασμένη Κυριακή, επικράτησε με 2-0 της Σασουόλο, εντός, στα πλαίσια του Coppa Italia.

Από ένα αήττητο σερί τριών αγώνων για το πρωτάθλημα προέρχεται από την πλευρά της η Λάτσιο, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι υποδέχθηκε την Τορίνο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, δεχόμενη γκολ με πέναλτι, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο 62′. Με τo βαθμό που πήρε, έφτασε τους 32 συνολικά, ούσα στην πέμπτη θέση, στο -1 από την τέταρτη Ρόμα, η οποία έχει παιχνίδι περισσότερο. Στις τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα. Το περασμένο Σάββατο, επικράτησε με 4-1 της Νοβάρα, εντός, στα πλαίσια του Coppa Italia.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Σάλκε – Βόλφσμπουργκ (19:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.