Stoiximan: Το Ράγιο Βαγιεκάνο – Θέλτα με πλήθος αγορών

Για την 19η αγωνιστική της La Liga, η Ράγιο Βαγιεκάνο υποδέχεται τη Θέλτα (22:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ράγιο Βαγιεκάνο, μετά και από εκείνη επί της Λεβάντε (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίτσελ φιλοξενήθηκε από τη Βαγιαδολίδ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-1. Το τέρμα του Άλβαρο Μεδράν στο πρώτο μόλις λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και το ματς, με τη Βαγιαδολίδ να αστοχεί σε πέναλτι στο 88′. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 16 συνολικά και βρίσκεται στην 19η και προτελευταία θέση, πέντε πόντους πάνω από την ουραγό Ουέσκα και τρεις μακριά από τη σωτηρία της. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Θέλτα, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μιγκέλ Καρντόσο υποδέχθηκε την Αθλέτικ Μπιλμπάο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2. Ο Φραν Μπελτράν σημείωσε το μοναδικό γκολ της ομάδας του, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ήταν η δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη στην έδρα της Μπαρτσελόνα (2-0), με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 14η θέση με 21 βαθμούς, όσους έχει και η Βαγιαδολίδ. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε και την αναμέτρηση Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός (22:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.