Stoiximan: Το Ρεάλ Σοσιεδάδ – Εσπανιόλ με πλήθος αγορών

Για την 19η αγωνιστική της La Liga, η Ρεάλ Σοσιεδάδ υποδέχεται την Εσπανιόλ (22:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Την πρώτη της νίκη, μετά από τις τέσσερις διαδοχικές ήττες που υπέστη στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε και πάλι η Ρεάλ Σοσιεδάδ. Την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Ιμανόλ Αλγκουασίλ αντιμετώπισε τη Ρεάλ Μαδρίτης, από την έδρα της οποίας κατάφερε να φύγει με το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Μόλις στο τρίτο λεπτό, ο Ουίλιαν Χοσέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, από το σημείο του πέναλτι, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 83ο λεπτό, από τον Ρουμπέν Πάρδο. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 22 συνολικά και είναι στην 12η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με τις Εϊμπάρ, Λεγκανές και Βαγιαδολίδ, οι οποίες έχουν και από ένα παιχνίδι περισσότερο. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της. Την περασμένη Πέμπτη, αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Μπέτις, εκτός έδρας, για το Copa del Rey.

Επιστροφή στις νίκες και για την Εσπανιόλ, μετά από έξι διαδοχικές ήττες που υπέστη για το πρωτάθλημα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ρούμπι φιλοξένησε τη Λεγκανές, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 1-0. Το τέρμα που έκρινε και την αναμέτρηση, σημείωσε στο ένατο λεπτό ο Μπόρχα Ιγκλέσιας. Κάπως έτσι, έφτασε τους 24 βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση της κατάταξης, όπου και “συγκατοικεί” με τη Χιρόνα, έχοντας ωστόσο και ματς λιγότερο. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της. Την περασμένη Τετάρτη, αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Βιγιαρεάλ, εκτός έδρας, για το Copa del Rey.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε και τις αναμετρήσεις ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ (19:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.