Stoiximan: Το Σαμπντόρια – Μίλαν με πλήθος αγορών

Για τη φάση των “16” στο Coppa Italia, η Σαμπντόρια υποδέχεται τη Μίλαν (19:00) και ο Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των επτά αναμετρήσεων για τη Σαμπντόρια, καθώς μετά από πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες, γνώρισε και πάλι την ήττα. Στο τελευταίο της επίσημο παιχνίδι, η ομάδα του Μάρκο Τζιανπάολο φιλοξενήθηκε στο Τορίνο από τη Γιουβέντους, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το δεύτερο μόλις λεπτό, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά στο 33′ με το πέναλτι του Κουαλιαρέλα. Στο 65′ ωστόσο δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, από το σημείο του πέναλτι, με αποτέλεσμα να ηττηθεί. Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση με 29 βαθμούς, ούσα στο -1 από την έκτη Ρόμα και τις ευρωπαϊκές θέσεις. Επτά νίκες και από δυο ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της για τη φετινή σεζόν, επικρατώντας στα τέσσερα πιο πρόσφατα. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, άφησε εκτός συνέχειας τη Σπαλ (2-1 εντός).

Αντιθέτως, από την πρώτη της νίκη μετά από πέντε αναμετρήσεις με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Μίλαν. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Τζενάρο Γκατσούζο υποδέχθηκε τη Σπαλ, στα πλαίσια της Serie A, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 13 λεπτά αγώνα, εν τέλει κατάφερε να κάνει την ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Σάμου Καστιγιέχο (16′) και Ιγκουαΐν (64′). Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 31 συνολικά και βρίσκεται στην πέμπτη θέση, έναν πόντο πίσω από την τετράδα και τη Λάτσιο. Τρεις νίκες, έξι ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις. Απόψε ρίχνεται στη μάχη του φετινού κυπέλλου.

Παράλληλα, στον Stoiximan μπορείτε να βρείτε και την αναμέτρηση Γουέστ Χαμ – Άρσεναλ (14:30) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.