Stoiximan: Το Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με πλήθος αγορών

Στα πλαίσια του πέμπτου γύρου στο FA Cup, η Τσέλσι υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (21:30) και ο Stoiximan παρέχει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Τη χαρά της νίκης κατάφερε να γευτεί και πάλι η Τσέλσι, μετά από τη βαριά ήττα που υπέστη στην έδρα της Μάντσεστερ Σίτι (6-0), για την Premier League. Την περασμένη Πέμπτη, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι ταξίδεψε στη Σουηδία, για την αναμέτρηση από τη Μάλμε, για τη φάση των “32” του Europa League, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό (1-2). Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, ο Μπάρκλεϊ άνοιξε το σκορ την ομάδα του, με τον Ζιρού να διπλασιάζει τα τέρματα της στο 60′. Οι Σουηδοί απλά μείωσαν δέκα λεπτά πριν το φινάλε, για το τελικό αποτέλεσμα. Ήταν το έκτο διαδοχικό παιχνίδι της, που ολοκληρώνεται με Over. Στις 16 νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, σε όλες τις διοργανώσεις, επικρατώντας στα πέντε τελευταία. Στο φετινό FA Cup, απέκλεισε τις Νότιγχαμ Φόρεστ (2-0 εντός) και Σέφιλντ Γουένσντεϊ (3-0 εντός).

Μετά από έντεκα αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, ούσα αήττητη (10-1-0), η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γνώρισε και πάλι την ήττα. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ υποδέχθηκε στο “Old Trafford” την Παρί Σεν Ζερμέν, για τη φάση των “16” του Champions League, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Μετά από το πρώτο “άσφαιρο” ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 53′ και επτά λεπτά αργότερα βρήκαν δίχτυα για δεύτερη φορά, “κλειδώνοντας” έτσι τη νίκη. Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που ολοκληρώνεται με N/G, ενώ δεν σκόραρε για πρώτη φορά μετά από 16 σερί αναμετρήσεις. Στις έντεκα νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Στο φετινό FA Cup, απέκλεισε τις Ρέντινγκ (2-0 εντός) και Άρσεναλ (1-3 εκτός).

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.