Stoiximan: Το Χέρτα Βερολίνου – Βέρντερ Βρέμης με πλήθος αγορών

Για την 22η αγωνιστική της Bundesliga, η Χέρτα Βερολίνου υποδέχεται τη Βέρντερ Βρέμης (19:30) και ο Stoiximan παρέχει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα, πανηγύρισε και πάλι η Χέρτα Βερολίνου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πολ Ντάρνταϊ αντιμετώπισε τη Γκλάντμπαχ, εκτός έδρας, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-3. Ο Καλού έβαλε μπροστά την ομάδα του στο μισάωρο, με τον Ντούντα στο 56′ να κάνει δυο τα τέρματα της. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σέλκε στο 76ο λεπτό. Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια στη διοργάνωση. Κάπως έτσι, έφτασε τους 31 βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση, ούσα δυο πόντους μακριά από την εξάδα και τις ευρωπαϊκές θέσεις. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα επτά τελευταία (1-4-2).

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Βέρντερ Βρέμης, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φλόριαν Κόφελντ φιλοξένησε την Άουγκσμπουργκ, την οποία και συνέτριψε 4-0. Τα τέρματα των Ρασίντα (5′, 28′) και Έγκεσταϊν (27′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους από το πρώτο μέρος, με τον Μέβαλντ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, επτά λεπτά πριν από το φινάλε. Πλέον, έχει βρει το δρόμο προς τα δίχτυα σε όλα τα φετινά της παιχνίδια. Έφτασε τους 30 βαθμούς και βρίσκεται στην ένατη θέση, όπου “συγκατοικεί” με τη Χόφενχαϊμ, απέχοντας ένα πόντο από την αποψινή της αντίπαλο. Στις τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Παράλληλα, ο Stoiximan προσφέρει και την αναμέτρηση Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης (19:00) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού.