Tipbet: Αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία της η Μίλαν

Για την 32η αγωνιστική  της Serie A, η Μίλαν υποδέχεται τη Λάτσιο (21:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Μίλαν, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζενάρο Γκατούσο φιλοξενήθηκε από τη Γιουβέντους, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι προηγήθηκε στο 39′ με τον Πιάτεκ, είδε την αντίπαλο της να φέρνει το ματς στα ίσα με τη συμπλήρωση μιας ώρας και εν τέλει να επικρατεί με γκολ που πέτυχε έξι λεπτά πριν το φινάλε. Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα, σημειώθηκε G/G. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 52 βαθμούς, όσους έχει και η Αταλάντα. Στις εννέα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα επτά τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (4-2-1).

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Λάτσιο δεν πανηγύρισε νίκη στα δύο τελευταία παιχνίδια που έδωσε για το πρωτάθλημα, μετρώντας χαρακτηριστικά μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι υποδέχθηκε τη Σασουόλο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Παρότι προηγήθηκε με το πέναλτι του Ιμόμπιλε στο 53′, είδε την αντίπαλο της να φτάνει στην ανατροπή (57′, 89′), πριν ο Λούλιτς ισοφαρίσει για το τελικό αποτέλεσμα, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 49 συνολικά και “συγκατοικεί” με την Τορίνο στην έβδομη θέση της κατάταξης. Στις έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.