Tipbet: Αγνοεί το διπλό η Παναχαϊκή

Για την 14η αγωνιστική της Football League, ο Ηρόδοτος φιλοξενεί την Παναχαϊκή (15:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη του νίκη μετά από πέντε αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, όπου υπέστη ισάριθμες ήττες, πανηγύρισε και πάλι ο Ηρόδοτος. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Λυρώνη φιλοξενήθηκε από τον Αιγινιακό, στην έδρα του οποίου επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Αργκιλέσι στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, στάθηκε αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Βαθμολογική ανάσα για τον Ηρόδοτο, φτάνοντας τους 15 βαθμούς συνολικά, που τον φέρνουν στην 11η θέση, μαζι με τον Κισσαμικό, που έχει και ματς περισσότερο. Παράλληλα, άνοιξε στους τρεις τη διαφορά του από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τρεις νίκες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα.

Επιστροφή στις νίκες και για την Παναχαϊκή, μετά και την ήττα που υπέστη από τον Βόλο (2-1). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου υποδέχθηκε τον Πλατανιά, κόντρα στον οποίο κατάφερε να επικρατήσει με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Ελευθεριάδης, εννέα λεπτά πριν το φινάλε, έκρινε και την αναμέτρηση αυτή. Έφτασε έτσι τους 18 βαθμούς και είναι στην ένατη θέση, στο 01 από την όγδοη Δόξα Δράμας. Αγνοεί το διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, όπου σε έξι αντίστοιχες αναμετρήσεις, με τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την Τρίτη, γνώρισε μια βαριά ήττα με 5-0 από τον ΠΑΟΚ, εκτός έδρας, και με συνολικό σκορ 6-2, έμεινε εκτός κυπέλλου.

**Ισχύει για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.