Tipbet: Αήττητη σε 15 παιχνίδια η Άιντραχτ

Για την προημιτελική φάση του Europa League, η Μπενφίκα υποδέχεται την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Μπενφίκα, μετά και την ήττα που γνώρισε από τη Σπόρτινγκ (1-0 εκτός), στο κύπελλο. Την Κυριακή, η ομάδα του Μπρούνο Λάζε φιλοξενήθηκε από τη Φεϊρένσε, στα πλαίσια της Liga NOS, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-4. Παρότι δέχθηκε πίσω από το 10ο λεπτό, έφτασε στην ανατροπή με τα τέρματα των Πίτσι (πεν. 40’), Αντρέ Αλμέιδα (45’+2) και Σεφέροβιτς (49’, 89’). Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της σημειώθηκε N/G. Στις 17 νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στη φετινή σεζόν, μένοντας αήττητη στις οκτώ τελευταίες αντίστοιχες αναμετρήσεις της (6-2-0). Στον προηγούμενο γύρο του Europa League, απέκλεισε τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ (ήττα 1-0 εκτός, νίκη 3-0 εντός).

Αήττητη παραμένει εδώ και 15 αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετρώντας εννέα νίκες και έξι ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Άντι Χούτερ φιλοξενήθηκε από τη Σάλκε, στα πλαίσια της Bundesliga, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Παρότι προηγήθηκε στο 12’ με τον Ρέμπιτς, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση οκτώ λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Γιόβιτς στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων, από το σημείο του πέναλτι, της χάρισε και τη νίκη. Πέμπτη σερί νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια σημειώθηκε N/G. Στις έντεκα νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός στη φετινή σεζόν, έχοντας επικρατήσει στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της. Στον προηγούμενο γύρο του Europa League, απέκλεισε την Ίντερ (ισοπαλία 0-0 εντός, νίκη 0-1 εκτός).