Tipbet: Βίοι αντίθετοι για Ιντερνασιονάλ και Αμέρικα Μινέιρο

Για την 34η αγωνιστική του Brasileirao Serie A, η Ιντερνασιονάλ υποδέχεται την Αμέρικα Μινέιρο (01:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Ιντερνασιονάλ, μετρώντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Οντάιρ Χέλμαν φιλοξενήθηκε από την Σεαρά, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Λεάντρο Νταμιάο στο 16′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, τρία λεπτά πριν από την ανάπαυλα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 62 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, οκτώ πόντους μακριά από την πρωτοπόρο Παλμέιρας, η οποία έχει ένα παιχνίδι περισσότερο. Αήττητη μπροστά στο κοινό της για το φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας δώδεκα νίκες και δυο ισοπαλίες.

Αντιθέτως, η Αμέρικα Μινέιρο εξακολουθεί να είναι χωρίς νίκη εδώ και δέκα αγωνιστικές, έχοντας απολογισμό πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άντιλσον Μπατίστα υποδέχθηκε την Παρανά, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1, δεχόμενη γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, με τον Μεσίας να αποβάλλεται για την Αμέρικα Μινέιρο στο 86′. Υποχώρησε έτσι στην 19η θέση, όπου και μετράει 34 βαθμούς, απέχοντας τέσσερις μακριά από την ζώνη παραμονής. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και έντεκα ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.