Tipbet: Δέκα αγωνιστικές αήττητος ο Ολυμπιακός

Για την εξ’ αναβολής 15η αγωνιστική της Super League, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Λάρισα (19:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται ο Ολυμπιακός, μετρώντας οκτώ νίκες και δυο ισοπαλίες. Την Κυριακή, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς φιλοξενήθηκε από τον Αστέρα Τρίπολης, στην έδρα του οποίου επικράτησε με 0-2. Ο Φορτούνης στο 28′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Χριστοδουλόπουλου να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 50ο λεπτό. Τέταρτη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνες επί των Λαμία (3-0 εντός), Λεβαδειακό (0-2 εκτός) και ΠΑΣ Γιάννινα (1-2 εκτός). Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 39 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, απέχοντας οκτώ πόντους από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ. Επτά νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, όντας αήττητος στα τέσσερα τελευταία (3-1-0).

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα η Λάρισα, όπου και μετράει μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την Κυριακή, η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα φιλοξενήθηκε από τον Παναθηναϊκό, με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο το παιχνίδι, καθώς βρέθηκε πίσω από το τρίτο λεπτό, δεχόμενη γκολ με πέναλτι, μένοντας παράλληλα με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Γκοΐκοβιτς, εν τέλει έφτασε στην ισοφάριση με τον Ντέλετιτς στο 54ο λεπτό. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνη με τον Άρη (0-0 εντός), φτάνοντας έτσι τους 20 βαθμούς, που τη φέρνουν στην ένατη θέση της κατηγορίας. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο απολογισμός στις εκτός έδρας φετινές της εξόδους για το πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις επτά πιο πρόσφατα (0-2-5).

**Ισχύει για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.