Tipbet: Δυο ήττες σε 16 εξόδους για τη Νόριτς

Για την 33η αγωνιστική της Championship, η Μπόλτον υποδέχεται τη Νόριτς (17:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Μπόλτον, μετά από επτά παιχνίδια με απολογισμό δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Φιλ Πάρκινσον φιλοξενήθηκε από τη Μπέρμιγχαμ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Κόνολι στο 71′ ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Τέταρτο παιχνίδι από τα πέντε τελευταία της, που ολοκληρώνεται με Under. Παρά τη νίκη της, παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης, και πιο συγκεκριμένα στην 23η και προτελευταία θέση, με 26 βαθμούς, απέχοντας τρεις από τη ζώνη της σωτηρίας. Στις τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δέκα ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, αγνοώντας τη νίκη στα τέσσερα τελευταία από αυτά (0-2-2).

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη και πάλι η Νόριτς, μετά από έξι ματς με απολογισμό τρεις νίκες και τρεις ήττες. Την Τετάρτη, η ομάδα του Ντάνιελ Φάρκε φιλοξενήθηκε από την Πρέστον, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Έχοντας βρεθεί πίσω με τρία τέρματα (2′, πεν. 24′, 69′), κατάφερε απλά να μειώσει σε 3-1, με τον Πούκι, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Παράλληλα, αστόχησε σε πέναλτι στο 33′, με τον Στίπερμαν. Πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι που ολοκληρώνεται με Over 2.5. Υποχώρησε έτσι στη δεύτερη θέση με 60 βαθμούς, μένοντας έναν πίσω από την πρωτοπόρο Λιντς Γιουνάιτεντ. Επτά νίκες, επτά ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, με τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της να ολοκληρώνονται με G/G.