Tipbet: Ενδιαφέρον παιχνίδι στη Λιέγη

Για την 24η αγωνιστική της Jupiler League, η Σταντάρ Λιέγης υποδέχεται την Άντερλεχτ (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί έξι αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Σταντάρ Λιέγης, μετρώντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μισέλ Πρεντόμ φιλοξενήθηκε από την Αντβέρπ, με την οποία και έμεινε στο 1-1. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με τον Λεστιέν στο 74′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση επτά λεπτά αργότερα, για το τελικό αποτέλεσμα. Πρώτη απώλεια μετά από τις νίκες επί των Ζούλτε Βάρεγκεμ (4-1 εντός), Οστάνδης (3-1 εντός), Σαρλερουά (0-1 εκτός) και Κορτράικ (2-1 εντός). Έφτασε τους 40 βαθμούς και είναι στην τέταρτη θέση, απέχοντας έντεκα πόντους από την κορυφή. Στις επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια της.

Επιστροφή στις νίκες για την Άντερλεχτ, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Γάνδης (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρεντ Ρούτεν υποδέχθηκε την Έουπεν, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 31′, κατάφερε εν τέλει να φτάσει στην ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα των Φερσάερεν (51′) και Σαντίνι (65′). Με αυτούς τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 37 συνολικά και βρίσκεται στην πέμπτη θέση, μαζί με τη Γάνδη, απέχοντας παράλληλα τρεις πόντους από την αποψινή της αντίπαλο. Στις τέσσερις νίκες και επτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της για το πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.