Tipbet: Εννέα σερί G/G και Over η Γιονγκ Αϊντχόφεν

Για την 25η αγωνιστική της Eerste Divisie, η Γιονγκ Αϊντχόφεν υποδέχεται τη Τβέντε (21:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και επτά αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Γιονγκ Αϊντχόφεν μετρώντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντένις Χάαρ φιλοξενήθηκε από τη ΦΚ Αϊντχόφεν, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 52′, κατάφερε να ισοφαρίσει αρχικά με το πέναλτι του Αμπουκλάλ στο 63′ και εν τέλει να φτάσει στην ανατροπή με τον Λονβάικ, δέκα λεπτά αργότερα. Τρίτη διαδοχική νίκη, μετά από εκείνες με Ντόρντρεχτ (1-3 εκτός) και Ος (3-1 εντός), ενώ ήταν και το ένατο σερί ματς, που ολοκληρώνει με G/G και Over. Έφτασε έτσι τους 43 βαθμούς και βρίσκεται στην πέμπτη θέση της κατάταξης, δυο πόντους μακριά από την τετράδα. Παράλληλα, είναι η πιο παραγωγική ομάδα της κατηγορίας, με 56 τέρματα στο ενεργητικό της. Έξι νίκες τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, μένοντας αήττητη στα τρία τελευταία εξ’ αυτών (2-1-0).

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Τβέντε, έχοντας πανηγυρίσει τη νίκη και στα οκτώ τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνο Πούσιτς φιλοξενήθηκε από τη Σπάρτα Ρότερνταμ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-3. Οι Μποερέ (πεν. 22′) και Μπάιεν (43′) της έδωσαν σαφές προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, με το αυτογκόλ του Βριντς στο 51′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που επικρατεί το Over. Έφτασε έτσι τους 53 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη, ούσα στο +5 από τη δεύτερη Ντεν Μπος και με παιχνίδι λιγότερο. Εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της, επικρατώντας στις έξι τελευταίες εξόδους της.