Tipbet: Επικίνδυνη έξοδος για την “τσιμ-μπομ”

Για την 20η αγωνιστική της Süper Lig, η Αλάνιασπορ υποδέχεται τη Γαλατασαράι (18:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Αλάνιασπορ, όπου και μετράει δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σεργκέν Γιαλτσίν φιλοξενήθηκε από την Ανκαραγκουτσού, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Ο Ντζάλμα Κάμπος έβαλε μπροστά την ομάδα του, στο έκτο λεπτό, με πέναλτι, με τον Παπίς Σισέ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο 55′. Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά από εκείνη κόντρα στη Σίβασπορ (2-0 εντός), φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς, που τη φέρνουν στη 10η θέση της κατάταξης. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα τέσσερα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (2-2-0).

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Γαλατασαράι, μετά και από εκείνες επί των Σίβασπορ (4-2 εντός) και Ανκαραγκουτσού (6-0 εντός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φατίχ Τερίμ φιλοξενήθηκε από την Γκέζτεπε, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, μετά και το τελικό 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Γκουμούς στο 72ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Συμπλήρωσε έτσι πέντε αγωνιστικές ως αήττητη (3-2-0), φτάνοντας έτσι τους 35 βαθμούς, που τη φέρνουν στη δεύτερη θέση και στο -6 από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Μπασακσεχίρ. Τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 4-1 της Μπόλουσπορ, εντός, και με συνολικό σκορ 5-1, προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.